تبلیغات
زورخانه بناب - آقا خره - جهان پهلوان تختی

 

 در این چهل سال راهی طولانی طی شد از جهان پهلوان تختی تا دلال آپارتمان فروش

 

قهرمانان بی‌شمارند، اما قهرمانان پهلوان كم‌شمارند و از این میان زنده یاد جهان پهلوان تختی حكایت دیگری دارد. تختی از فقر برخاست، با وجود توانمندی با فقیران زیست و در تنهایی و غربت ترك دنیا كرد. برای او هر آنچه از خصلت‌های نیكو نام گرفته برشمرده‌اند. خود را وقف همنوعانش كرد. با معیارهای زمان سرسازگاری نداشت. سرای آتی را به سود آنی ترجیح داد. ذات و صفات و یادگارهایش ماندگارش كرد.

 

 

                         

 

اكنون و در چهلمین سال روزگاری كه چشم از جهان فروبست، این مختصر كه دربردارنده شماری خاطره از اوست به یاد او و دفتر حاضر به پیشگاه دوستان و دوستدارانش تقدیم می‌شود. تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

 

سیدمحمد آل حسینی: روزی به تختی گفتم فلان كس را كه می‌شناسی، كرایه خانه‌اش عقب افتاده و صاحبخانه می‌خواهد اثاثش را بیرون بریزد، 600 تومان می‌برم برای او كه كرایه عقب افتاده‌اش را بدهد. آثار اندوه در چهره تختی پیدا شد و به من گفت: «چرا برایش خانه نخریم.» گفتم: «من و تو كه وسعمان نمی‌رسد، چطور می‌توانیم برای او خانه بخریم.» و در آن زمان تختی مورد غضب شاه بود و دستور داده شده بود كه دستگاه‌های دولتی به مراجعات تختی كه همه‌اش برای مردم بود دیگر توجهی نكنند و در عمل هم در چند مورد به تختی گفته شده بود كه دیگر برای كار مردم مراجعه نكند. اما تختی كه سخت از وضع این شخص ناراحت شده بود از فردای آن روز با مراجعه به بانك مسكن و این طرف و آن طرف و سعی فراوان، بالاخره این رفیق مشترك را در كوی نهم آبان صاحبخانه كرد.

درباره وبلاگ
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظرتان در مورد این وبلاگ چی است؟

نویسندگان
صفحات جانبی
پیوند ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس